„Volvo“ ir vėl susimovė: žurnalistų akivaizdoje automobilis rėžėsi į pėsčiąjį (video)

MrEd
MrEd | 2010 October 4 | ☰ Straipsniai

Švedijos automobilių koncerno „Volvo“ vadams ir vėl teko raudonuoti prieš žurnalistus, kuriems buvo demonstruojama saugumo sistema, turinti padėti išvengti susidūrimo su pėsčiaisiais.

Kompanija, kuri didžiuojasi „pačių saugiausių automobilių“ gamintojos įvaizdžiu, surinko žurnalistus Italijos mieste Veronoje. Jiems norėta pademonstruoti, kaip naujausia saugumo sistema sustabdo automobilį ir išgelbsti gyvybę pėsčiajam, jeigu vairuotojas užsižiopso ir laiku nenuspaudžia stabdžių. Įsibėgėjęs automobilis buvo nukreiptas į manekeną. Visi nekantriai laukė, kaip suveiks „stebuklinga“ sistema, tačiau sulaukė tik automobilio smūgio į „pėsčiąjį“.

Šį kartą parodomajame bandyme dalyvavo universalas „Volvo S60“. Kaip tvirtina gamintojai, jame sumontuotas radaras ir vaizdo kamera (sistemos „Full Auto Brake“ ir „Pedestrian Safety“), sugebantys apskaičiuoti atstumą iki objektų. Tvirtinama, kad tais atvejais, kai vairuotojas užsižiopso, protinga sistema automatiškai privers įsijungti stabdžius. Tačiau automobilis apstulbino žurnalistus, kai nė nemažindamas greičio įsirėžė į manekeną. Per susidūrimą guminis pėsčiasis, vardu Bobas, patyrė tokių traumų, nuo kurių tikras žmogus būtų atsisveikinęs su gyvybe.

„Manekeno išvaizda skiriasi nuo tikro žmogaus, todėl mūsų sistema jo neatpažino kaip pėsčiojo, – mėgino teisintis „Volvo“ atstovai. – Tačiau realiomis sąlygomis sistema nenuvils.“

Šaltinis

Rašyti naują komentarą