Žvilgsnis į mikropasaulį: vandens lašeliai ant hidrofobinės dangos (Video)

MrEd
MrEd | 2010 October 19 | ☰ Straipsniai

Mokslininkai iš Kalifornijos technologijos instituto pamėgino greitaveike filmavimo kamera filmuoti mikroskopinius – mikrolitrų dydžio – vandens lašelius, krintančius ant ypač stipriai vandenį atstumiančios medžiagos – iš anglies nanovamzdelių sudaryto hidrofobinio paviršiaus.

Priminsime, jog hidrofobinėmis medžiagomis laikomi tokie pluoštai, kurie nuo savęs atstumia vandenį ir neleidžia jam įsigerti į pluoštą. Apie tokias medžiagas mes jau esame ne kartą rašę: pristatėme mokslininkų tyrimus su įvairius skysčius atstumiančia medžiaga, kartu su mokslininkais svarstėme apie jų panaudojimo galimybes bei pristatėme į rinką ateinančius “nesušlampamus” drabužius bei akimirksniu išdžiūnančius maudimo kostiumus.

Tačiau vien tik skaitant apie hidrofobines medžiagas, sudėtinga įsivaizduoti kaip gi vyksta vandens atstūmimas realybėje. Tam į pagalbą galime pasitelkti naujausias vaizdo apdorojimo technologijas su greitaveikėmis kameromis, kurios “gyvai” fiksuoja vandens sąveiką su hidrofobiniu paviršiumi.

Ypač įdomiai lašeliai ima elgtis, atsimušę į nuožulnias ar įgaubtas plokštumas bei susidūrę, o specialiai parinktas foninis lašelių apšvietimas išryškina juose vykstančius hidrodinaminius procesus.

Šaltinis

Rašyti naują komentarą