Gėlių slėnis, Indija

MrEd
MrEd | 2011 March 8 | ☰ Straipsniai

Kovo 8-osios proga, visoms gėlių galėčiau rasti tik gėlių slėnyje. Tad visoms mergaitėms, merginoms ir moterims skiriu šį gamtos stebuklo aprašymą ir linkiu visoms bent jau mintimis ten nukeliauti 😉


Vieta

Slėnis randasi Chamoli Garhwal, Indijos Utarančalo (Uttaranchal) valstijoje, netoli Nanda Devi nacionalinio parko. Apie 595 kilometrai nuo Delhi. Slėnio plotis svyruoja nuo 3200m iki 6675m.

Geriausias laikas lankyti

Geriausias laikas lankytis slėnyje tarp liepos ir rugpjūčio, kai sniegas nutirpsta. Šiuo laikotarpiu oras būna malonus, o beveik visos gėlės žydi.

Apie gėlių slėnį

Gėlių slėnis buvo gerai apsaugotas ir pasislėpęs nuo pasaulio. Tik vietiniai ten lankydavosi. Tik 1931 metais Frenkas Smitas (Frank Smith), alpinistas, botanikas ir tyrinėtojas atsitiktinai užėjo į šį slėnį. Jis supažindino pasaulį su šia vieta. Frenkas buvo tiek užkerėtas šios vietos, ji tuo metu buvo pilname žydėjime, jog parašė knygą “Gėlių slėnis” (“Valley of Flowers”). Ši knyga vėliau išpopuliarino šią vietą.

Slėnis supamas šlaitų iš visų pusių. 8950 hektarų plotas 1982 rugsėjį buvo paskelbtas nacionaliniu parku. 2005 liepą slėnis buvo paskelbtas UNESCO saugomu pasaulio paveldu. Slėnis svarbus dėl savo turimos turtingos įvairios augmenijos. Slėnis išsidėstęs tarp rytinių ir vakarinių Himalajų ir ribojasi su Zanskaro kalnais. Čia susitelkia įvairi augmenija. Kai kurios gėlių rūšys yra nykstančios. Taip pat čia galima rasti ir nykstančių medicininių augalų.

Į gėlių slėnį

Norint pasiekti slėnį, kelionė prasideda Govind Ghat. Keliaujant matysite akiai malonius gamtos vaizdus – laukinės gėlės, kriokliai, šaltiniai, uolėtos viršūnės, kai kur padengtos sniegu. Stovyklauti ar pasilikti per naktį čia draudžiama, todėl Ghanghria tampa pagrindine stovykla kelionėje.

Gėlių slėnyje

Už Ghanghrijos kelionė tik pėsčiomis. Poniams čia draudžiama. Slėnis apsuptas didingų viršūnių, o upė Pushpawati, bėganti per jį, perskiria jį į dvi dalis. Slėnyje tekantys upeliai ir, įtekantys į pagrindinę Pushpawati upę, drėkina jį, taip pat prideda savo grožio. Slėnyje yra tik vienas takas, kuriuo einant galima grožėtis gėlėmis. Norint pasižiūrėti iš arčiau, kelią teks skintis per krūmynus. Slėnį sudaro mažesni slėniai. Šie susidarė tirpstančių ledynų vandens srovei tekant per slėnį. Kairiame Pushpawati krante yra plokščių žemės plotų. Vienas iš jų pavadintas Nag Tal. Manoma, kad čia gėlės nuodingos, todėl skinti ar uostyti jas rizikuojate patys.

Slėnio augmenija

Augmenija prisitaikiusi šiurkščioms klimato sąlygoms. Nuo lapkričio iki gegužės čia pilna sniego, bet kai tik sniegas ištirpsta, atsiskleidžia spalvų gama. Slėnyje galima rasti per 300 rūšių gėlių. Žinomiausios gėlės: lelijos, aguonos, medetkos, ramunės, raktažolės, pelargonijos, našlaitės, petunijos ir daug daug kitų.

Slėnio gyvūnija

Slėnyje sunku sutikti gyvūnų, bet jis taip pat nėra visiškai negyvenamas. Dažniausiai čia sutiksite Himalajų Kabarginius (Himalayan Musk deer [taip išvertė google, jei kas žinote pavadinimą, būčiau dėkingas, jei komentaruose išverstumėte] ), didžiąsias kiaunes. Taip pat, jei labai pasiseka, galima pamatyti irbius (snow leopard), mėlynąsias avis, juoduosius ir ruduosius lokius bei himalajinius tarus. Slėnyje daug vabzdžių ir galybė drugelių.

Rašyti naują komentarą